Prášková lakovna

Práškové lakování:

( komaxit ) využívá moderní technologii pro nanášení barevných přáškových plastů. K tomu dochází pomocí chemické předúpravy, stříkacího boxu a vypalovací pece. Hlavní výhody práškového lakování jsou dobrá odolnost proti poškrábání, vynikající vnější trvanlivost, vysoká chemická odolnost. Pro aplikaci prášku na dílec se využívá stlačeného vzduchu, který po smísení s tímto práškem vytváří "tekutou směs". Aby prášek na dílci ulpěl (a udržel se tak na výrobku), je mu v aplikačním zařízení dodána elektrostatická energie (je "nabíjen"). Elektrostatická energie využívá fyzikálního jevu, a to takového, že se opačně nabité částice přitahují. To způsobuje přitahování práškových částic ke stříkanému dílci a následné jeho ulpění na povrchu dílce. Prášková barva je vytvrzována ve vypalovací peci v rozmezí teplot od 180 do 220 stupňů. 


Co se dá např. lakovat :

ocelové, hliníkové, pozinkované plechy, profily, rámy, svařené díly, konstrukce, odlitky, ploty, zábradlí, regály, stoly, jízdní kola, rámy na motorky, plechové i hliníkové disky kol a vše co je vyrobeno z vodivého kovu.


Příprava před lakováním :

před samotným nanášením je zapotřebí povrch řádně očisti od mastnoty, starých povrchových úprav a značení. Jedna z možností, jak se zbavit starého nástřiku je tlakové tryskání které je u nás možné zajistit. 

ukázky našich prací